2012/04/04

audobusy i tramwaje [bg & gr]

to, co tygryski lubią bardzo, czyli komunikacja miejska;)
od góry:

01 trolej [bg]
02 tramwaj [bg]
03 kasownik w autobusie - wersja cyfrowa [bg]
04 kasownik w autobusie - wersja analogowa, dziurawiąca papierowe bilety:) [bg]
05 metro [bg]: stacja przy uniwersytecie sofijskim; btw linia jest jedna, druga w budowie!
06 rozkład jazdy... o tyle to ciekawe, że ludzie niespecjalnie używają nazw przystanków... z reguły nie mają one bowiem wiele wspólnego z miejscem, którego dotyczą. ponadto jeśli się ktokolwiek posługuje rozkładem, to raczej by określić częstotliwość autobusów/tramwajów/trolei, nie precyzyjnie poznać godzinę odjazdu :)
07 uwaga jedzie trolej/bus [bg] - tablica z wyświetlaczem czasu do przybycia kolejnych środków lokomocji :)
08 jak poprzednio, wersja [gr] ...uwaga przydatne: linia 31 przecina jedną z głównych arterii miasta [egnatias] i dociera na dworzec autobusowy:)
09 gimbus [gr]. grekę też da się przeczytać. szyfr to wyzwanie;)
10 rowerek [gr] super szybki i wygodny środek komunikacji, jednakże bez odpowiedniej amortyzacji można szybko spasować... saloniki rozpościerają się pieknie... na równie pięknym wzgórzu oczywiście :]
note: w sofii występuja także marszrutki. ponoć kierowcy są szaleni, nie zważający na nic ani na nikogo. opowieści o tym, że ktoś uległ wypadkowi jadąc marszrukta (i widocznie nie trzymając się żadnych poręczy) nie dziwią nikogo.
ponoć sofia ma się wycofać zupełnie z marszrutek...
note2: w salonikach są też autobusy (w których wnętrzu wyświetlana jest uwaga by uważać na kieszonkowców. po grecku tylko i wyłącznie oczywiście). były też kiedyś tramwaje, nie za bardzo wiem co z nimi się stało. tj czy zniknęły po drugiej wojnie czy później...


No comments:

Post a Comment